Müsiad Vizyoner 2017 – Dönüşen Dünyada Yeni Türkiye

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği MÜSİAD Vizyoner Sektörler Zirvesi gerçekleştirildi. Dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden biri olan Türkiye için bir yol haritası niteliğinde olan Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi’ne; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Cephaneci Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cephaneci ile iş dünyasından önemli isimler katıldı.

Zirvede 5 alan belirlendi.
İkincisinin gerçekleştirildiği MÜSİAD Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi’nin ana temasını, gelecekte var olmanın en önemli unsuru olarak karşımıza çıkan ‘dönüşüm’ kavramı oluşturuyor. MÜSİAD Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı ve Vizyoner’17 İcra Kurulu Başkanı Bayram Şenocak, “Enerji sektörü önemli bir alan. Başarısını ispat etmiş olan bakanımız Berat Albayrak konuşmacı olarak çok değerli bilgiler verdi ” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin atılımı için çalışıyoruz.
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye’nin atılım yapması ve daha iyi yarınlara sahip olması için, hem STK hem de iş adamları derneği olarak ellerini taşın altına koymaya her zaman hazır olduklarını belirterek, “Yurt içinde 86 irtibat nokta, yurt dışında 68 farklı ülkede toplamda 181 noktayla Türkiye’mizin geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Altın gibi parlayan gelecekler nesiller yetişiyor.
Cephaneci Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cephaneci, genç nesillerin altın gibi parlaması için çok çalışıyoruz. Müsiad Vizyoner’17 etkinliğinde sağlanan desteklerin açıklanmasıyla genç nesillerin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz için hep beraber çok çalışıp kalkınmadaki hızımızı sürdüreceğiz açıklamasında bulundu.