Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ALTIN” Çağrısı Vatandaşın Cebini Doldurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ALTIN” çağrısı, vatandaşın cebini doldurdu. Cephaneci Kuyumculuk Yön.Kur.Başkanı Mustafa Cephanecioğlu “Cumhurbaşkanın çağrısından sonra piyasa ciddi anlamda hareketlenip halkımız altın satışlarından kar sağlamaya başladı. Cephaneci Kuyumculuk müşterileri yüzde 10-15 arasında bir oranla kara geçti” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANDAN VATANDAŞA ‘ALTIN’ ÇAĞRISI
Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası uygulamasını çok değerli buluyorum. Yastığın altında veya kolunuzdaki altınlar bize bir şey kazandırmaz. Ekonomimize kazandırılmasına imkan sağlayacağına inanıyorum. Aynı zamanda o altın sahiplerine de değerlendirme noktasına çok şeyler kazandıracağına inanıyorum. Vatandaşlarımızı ülkenin gelişmesine katkı sağlamasına davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm vatandaşların altınlarını bozdurmasını tavsiye etti.

 

İSEDAK ülkelerine bir çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2015 itibarıyla İslami finansın büyüklüğü 2.1 trilyon dolara ulaştı. Biz bu ifadeyi gelin altına dönüştürelim ve altınla ifade edelim. Böylece o para birimlerinin baskısı altında kalmayız” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “finans sektöründe, katılımcı finans anlayışının, para biriminde hatta altına endeksli bir adımın atılmasının çok daha isabetli olacağı inancındayım. İslami finans piyasasının hacmi, 2009’dan 20015’e kadar yılda ortalama yüzde 15’lik büyüme gösterdi. 2015 yılında küresel İslami finansın büyüklüğü, 2,1 trilyon dolara ulaştı. Biz bunları artık şu veya bu parayla değil, gelin bu paraları altına dönüştürelim ve altınla ifade edelim” açıklamasında bulundu.

Tüm bu gelişmeler neticesinde Cephaneci Kuyumculuk yaptığı kampanyayla vatandaşların kolayca altın bozdurup tahvil alabilmesi için tüm müşterilerine özel bir altın bozdurma kampanyası başlattı. “Altını Getir, Tahvili Götür ” kampanyasıyla vatandaşların karlı bir şekilde altınlarını tahvile dönüştürebileceklerini belirten Mustafa Cephanecioğlu, müşterilerimiz güvenle altınlarını bize getirebilir ve karlı bir şekilde banka havalesiyle hesaplarına aktarılması ve tahvillerinin alınmasını sağlayabilirler” açıklamasında bulundu.